SHIB, TON, XRP, AVAX Coin ve Bu 6 Coin için Al-Sat Seviyeleri!

Boğalar ve ayılar BTC fiyatının kontrolü için savaşıyor. Bitcoin’in sıkıcı menzile bağlı hareketinin birkaç gün daha devam etmesi muhtemel. Alıcılar Bitcoin ve AVAX Coin gibi altcoin’lerdeki destek seviyelerini koruyabilir ve bir çöküşü önleyebilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in toparlanması 6 Mayıs’ta 50 günlük basit hareketli ortalamada (65.829 dolar) bir duvara çarptı. Bu da ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. BTC’nin 59.600 dolara ve daha sonra dikkat edilmesi gereken kilit destek olan 56.500 dolara inmesi mümkün. Fiyat 56.500 doların altına düşerse, bir sonraki durak muhtemelen 54.298 dolar ve ardından 50.000 dolar olacaktır. Boğalar aşağı yönlü hareketi önlemek istiyorlarsa, fiyatı hızla 50 günlük SMA’nın üzerine çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, BTC’nin ivme kazanması ve 73.777 dolarlık genel dirence yükselmesi muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ayılar, 20 günlük üstel hareketli ortalama (3.116 dolar) ile Ether’deki azalan kanal modelinin direnç çizgisi arasındaki bölgeyi şiddetle savunuyor. Ayılar, fiyatı 2.850 dolarlık hayati desteğin altına çekerek konumlarını güçlendirmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, ETH’nin ayı trendinin bir sonraki ayağını kanalın destek hattına doğru başlatması mümkün. Bu varsayımın aksine, fiyat 2.850 dolardan yukarı dönerse, boğaların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösterecektir. Boğaların potansiyel bir trend değişikliğine işaret etmek için fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarması gerekecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB son birkaç gündür hareketli ortalamaların yakınında işlem görüyor. Bu da bir sonraki yön hareketi hakkında belirsizliğe işaret ediyor. Fiyat hareketli ortalamaların altında kalırsa, ayılar BNB’yi 536 dolara ve 495 dolardaki sağlam desteğin yanına çekmeye çalışacaktır. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 635 doların üzerine çıkarsa, boğaların ayıları alt ettiğini gösterecektir. BNB’nin daha sonra 692 dolarlık bir sonraki hedefe doğru yükselişini sürdürmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL birkaç gündür 162 dolar ile 126 dolar arasında konsolide oluyor. Bu da boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlık olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, ayılar SOL’u 126 dolara çekmeye çalışacaktır. Bu desteğin altında bir kırılma, 100 dolarlık psikolojik desteğe doğru bir düşüş trendi başlatabilir. Öte yandan, fiyat yükselir ve 162 doların üzerine çıkarsa, düzeltici aşamanın bitmiş olduğunu gösterecektir. SOL’un 185 dolara ve daha sonra 205 dolara yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP’nin son birkaç gündeki hareketi 0,57 dolar ile 0,46 dolar arasında dar bir aralık oluşturdu. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, 0,46 dolara düşme olasılığı artar. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, XRP’nin 0,57 dolara yükselmesi mümkün. Boğaların kontrolü ele geçirmek için fiyatı bu direncin üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. XRP’nin daha sonra 0,67 dolara yükselmeye çalışması muhtemel.

DOGE, TON, ADA, SHIB ve AVAX Coin analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, 6 Mayıs’ta 50 günlük SMA’dan (0,17 dolar) aşağı döndü. Ardından, 7 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) altına düştü. Ayılar pozisyonlarını güçlendirmeye ve fiyatı 0,12 dolarlık önemli desteğe doğru çekmeye çalışacaklar. Fiyat destekten geri dönerse, muhtemelen DOGE’nin birkaç gün daha 0,12 dolar ile 50 günlük SMA arasında kalacağını gösterecektir. Alıcıların 0,21 dolara olası bir rallinin kapılarını açmak için 50 günlük SMA’daki bariyeri aşması gerekecek. Aşağı yönde ise, 0,12 doların altına inmesi bir düşüş eğilimi başlatacaktır.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) %50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 6,13 dolardan aşağı döndü. Böylece, ayıların rahatlama rallilerinde satış yaptığını gösterdi. Fiyat hareketli ortalamalardan güçlü bir şekilde toparlanırsa, boğalar 6,49 dolarlık % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesindeki genel engeli aşmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, düzeltici aşamanın sona ermiş olduğunu gösterecektir. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse avantaj ayıların lehine dönecektir. Bu durumda TON’un 4,72 dolarlık sağlam desteğe düşmesi mümkün.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Bu arada ADA, 20 günlük EMA (0,47 dolar) ile destek çizgisi arasında sıkışıyor. Bu da bir kırılmanın yaklaştığına işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA’nın 50 günlük SMA’ya (0,53 dolar) ve daha sonra 0,57 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat düşer ve destek hattının altına inerse, ayıların sürücü koltuğunda kaldığına işaret edecektir. ADA’nın önemli bir destek olan 0,40 dolara kadar kayması olası. Bu seviyenin altında bir kırılma ADA’yı muhtemelen 0,35 dolara düşürecektir.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin, 6 Mayıs’ta 40 dolarlık genel dirençten aşağı döndü. Böylece, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğuna işaret etti. Düz 20 günlük EMA (36,44 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, aralığın 29 dolarlık desteğine olası bir düşüşe işaret ediyor. Bu seviyeden bir sıçramanın, AVAX Coin fiyatını bir süre daha 29 dolar ila 40 dolar aralığında tutması mümkün. Avantaj, AVAX Coin fiyatını 40 doların üzerine çıkardıktan ve sürdürdükten sonra boğaların lehine olacak. Tersine, 29 doların altında bir kırılma ve kapanış, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösterecektir. AVAX Coin fiyatının 18 dolarlık formasyon hedefine doğru dalışa geçmesi mümkün.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, 6 Mayıs’ta 50 günlük SMA’dan (0,000026 dolar) aşağı döndü. Bu da ayıların agresif bir şekilde seviyeyi koruduğunu gösterdi. Son birkaç gündeki fiyat hareketleri simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Dolayısıyla bu da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. Fiyatın üçgenin altına düşmesi, ayıların üstünlüğü ele geçirdiğini gösterecektir. SHIB’in daha sonra %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,000017 dolara düşmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat üçgenin destek hattından sıçrarsa, daha düşük seviyelerde talep olduğunu gösterecektir. SHIB’in üçgenin içinde biraz daha zaman geçirmesi olası. Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış boğalara avantaj sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x