Final Fantasy 7 Rebirth oyuncuların beklentisini yükseltti

Final Fantasy 7 yeniden yapım serisinin üçüncü ve muhtemelen son bölümüyle ilgili beklentiler şimdiden yüksek. Rebirth’ın ardından, üçlemenin bu son kısmı serüveni nasıl taçlandıracak, hangi yeni özellikler ve hikaye dönüşleriyle oyuncuları şaşırtacak?

Üçüncü bölümün, hikayenin derinliklerine daha fazla dalış yapacağı ve karakter gelişimine büyük önem vereceği kesin. Final Fantasy 7‘nin ikonik anlarını ve unutulmaz karakterlerini yeni nesil oyun teknolojisiyle yeniden hayata geçiren bu seride, her bölüm kendi içinde benzersiz bir deneyim sunuyor. Dolayısıyla, son bölümün, seriyi unutulmaz bir finalle taçlandırması bekleniyor.

Square Enix’in Final Fantasy 7 remake üçlemesinin ikinci girişi olan Final Fantasy 7 Rebirth, Cloud ve renkli takımı için olduğu kadar Sephiroth gibi kötü karakterler ve geniş dünya için de bolca dönüş ve gelişme sunuyor. Bu, JRPG üçlemesinin final, klimaktik üçüncü bölümü için büyük önem taşıyor.

Final Fantasy 7 Rebirth’teki dünya sarsıcı olayları göz önünde bulundurarak, üçlemenin üçüncü bölümü için tahminlerimizi ve Rebirth’in hikayesinin gelecek oyuna nasıl etki edeceğini paylaşıyoruz. Rebirth’te Tifa’nın büyük karakter gelişimi, Cloud tarafından nezaketsizce Lifestream’a atılmasıyla gerçekleşiyor. Bu bölüm, Tifa’nın iki Silah aracılığıyla gezegenle temas kurmasını içeriyor ve orijinal kaynak materyalden yapılan en büyük sapmalardan biri olarak kabul ediliyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Final Fantasy 7 remake’inin üçüncü bölümünde Tifa’dan çok daha fazlasını göreceğimizi düşünüyorum. Tifa’nın yeni kazandığı bilgiler Rebirth’te tam anlamıyla bir sonuca bağlanmıyor, Temple of the Ancients ve Forgotten Capital’e yaklaştıkça konu bir kenara bırakılıyor. Bence bu, Tifa’yı bir sonraki oyunda gezegenle çok daha büyük bir rol üstlenmeye hazırlıyor.

Final Fantasy 7 Rebirth oyuncuların beklentisini yükseltti

Zack’in Final Fantasy 7 Rebirth‘in devamında bir şekilde yeniden ortaya çıkacağını görmemek beni şaşırtırdı. Son replikleri tam olarak bunu işaret ediyor: “Kimse bunun olmayacağını söyleyemez,” diye düşünüyor alternatif gerçekliklerin birleşmesi üzerine, bu da onu ve aslında hepimizi gelecek için umutlandırıyor.

Square Enix’in Zack’i arkadaşlarını tekrar görmek umuduyla kaderine terk etmesi oldukça şaşırtıcı olurdu. Cloud ve ekibi Sephiroth’u alt etmeye ve dünyayı kurtarmaya gittiğinde Zack’in tekrar devreye gireceğine bahse girerim.

Rufus, Final Fantasy 7 Rebirth‘te kaynak materyalden biraz ayrılarak, Glenn’in onu garip bir Gelecek Noel Baba’sı gibi ziyaret etmesiyle farklı bir yol izliyor. Shinra’nın Wutai ile savaşı, Rebirth’in devamında büyük bir rol oynayacak ve bu yüzden Rufus’un çatışma boyunca önemli bir rol oynaması mantıklı.

Bunun dışında, Rufus’un hikayesinin daha alacağı çok yol var. Babasının büyük gölgesinden çıkmaya çalışıyor, bu da Glenn’in savaşla onu yapmaya teşvik ettiği bir durum. Ama bunun dışında, o hala Cloud ve ekibine karşı büyük bir kötü olarak duruyor. Rufus’un Square Enix’in devam oyununda büyük bir antagonist olacağı kesin gibi görünüyor.

Final Fantasy 7 Rebirth‘in son anlarında Aerith, Cloud’un Sephiroth’u kuzeye takip etmek için Tiny Bronco ile ayrılırken Cloud’a veda ediyor. Bu, Aerith’in iyice vedalaştığını kolayca ima ediyor, ama Rebirth’in devamında Sephiroth ile olan savaş zirveye ulaştığında, Aerith’in orada olmaması büyük bir sürpriz olurdu.

Orijinal Final Fantasy 7 oyuncuları, Rebirth’in devamında Cloud’un Lifestream içine yolculuğunun hala olduğunu bilir. Bunu ve final savaşını göz önünde bulundurarak, Aerith’in Rebirth’in son sahnesinde zaten ortaya çıktığını düşünürsek, onun Rebirth’in devamında bir şekilde yeniden ortaya çıkacağını görmemek beni gerçekten şaşırtırdı.

Yaklaşık dört yıl sonra tekrar kontrol edin, tahminlerimizin ne kadar doğru veya yanlış olduğunu görmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x